نهاد فرهنگی و هنری سماع(SACO)

نظر ندارد
نهاد فرهنگی و هنری سماع(SACO)

Vision:
سکو)..یا نهاد فرهنکی و هنری سماع )
(sama Art & Cultural Organization)
برای رشد، اءیتلا و ترویج فرهنگ غنی و اصیل افغانی انعکاس صنعت هنری افغانستان مثل معماری اسلامی، صنایع دستی افغانی،معرفی مکاتب هنری نقاشی مینا تور تذهیب، کندن کاری، موسیقی، لباس ها زبانها و غذا ها شخصیت های علمی و تاثیر گذار تاریخ از افغانستان، و همچنان تولد دوباره مکتب صوفیزم سماع و یا مکتب سماع حضرت خداوندگار بلخ مولانا جلالالدین محمد بلخی، در تاریخ برای اولیتن بار در بلخ از جمله اهداف این نهاد میباشد.
Mission:
در عرصه های فرهنگی و هنری فعالیت میکند.
Objective:
زنده نگهداشتن هنر و فرهنگ کشور ترویج مکتب سماع از بلخ به دیگر ولایات کشور و همچنان در منطقه، و حفاظت و تسلط از میراق دست رفته و بیگانه شده این سرزمین.
Short Introduction:
این نهاد از مدت یکسال بدین طرف شامل فامیل نهاد های مدنی گردید .و تاحالا بیشتر از هفت برنامه ملی و محلی را که شامل موضوعات فرهنگی و هنری بوده بشکل مستقل تحت پوشش قرار داده و با دوازده نفر پرسونل خویش عضو گروه داد خواهی در بلخ میباشد . که یکی از این برنامه های که خیلی انعکاس خوبی بین اللملی داشت همانا اجرإ رقص سماع برای اولین بار در افغانستان بود.
Activity Area:
تجلیل از روز جهانی زن در بلخ بشکل مستقل و با نو آوری هنری و متفاوت، راه اندازی روز جهانی کودک با اشتراک هفتاد نفر کودک کارکن روی جاده بشکل متفاوت و جالب، راه اندازی از روز مادر در وسط شهر و خیابان با نصب پوستر مخصوص روز مادر با اشتراک رسانه ها. راه اندازی نمایشگاه های نقاشی بشکل سحرایی و روی جاده یی، اجرای کانسرت موسیقی با گیتار بشکل خیابانی و اعتراضی . راه اندازی مسابقات نقاشی خیابانی و….دها مورد دیگر
Activity Location:
همه این برنامه ها در داخل شهر مزارشریف و لایت بلخ صورت گرفته.

——–
Email:
mahdi.balkh@gmail.com
Mobile:
+93 799 62 44 55
Website:

About the author

admin

نظر ندارد

نظر بدهید
         


Back to Top

Links to Best Bookmaker William Hill it The UK